|
Konfiguracja MENU
|
|
Program udostępnia użytkownikom możliwość korzystania z kilku różnych sposobów związanych z nawigacją po programie za pomocą tzw. MENU. Każdy użytkownik programu może korzystać z innego sposobu prezentacji i nawigacji dostępnych w systemie, są to: menu klasyczne, outlook, desktop oraz transakcji. Konfiguacja MENU automatycznie zmienia sposób wyświetlania MENU w pozostałych trybach pracy. Dzięki temu administrator nadaje uprawnienia do MENU wskazując rodzaj transakcji, opis ikone, kolejność wyświetlania itp, a wszytskie MENU zmieniają się odpowiednio do ustawień. Koniguracja MENU składa się z z definicji GRUP przycisków, szczegółowych poleceń (transkacji) wywołujących poszczególne elementy prorgamu. Ostatnim elementem jest konfiguracja skrótów dotyczy jednak to wyłącznie opcji Desktop.
|
|
|
Konfiguracja RAPORTÓW
|
|
Raporty zainstalowane na serwerze raportów SQL Server można udostępniać użytkownikom kofnigurując im odpowiednie uprawnienia oraz nadając im przyjazne nazwy. Budowane na tej podstwie MENU raportów pozwala użytkownikowi nawigować wśród wybranych raporów zamiast w "gąszczu" zbędnych informacji. Element konfiguracji raportów pochodzi z modułu porrgamu Studio Raporty (rozwiązanie Buissnes Intelligence) dzięki czemu daje to spore możliwości analityczne i konfiguracji.
|
|
|
Konfiguracja ZESTAWIEŃ
|
|
Opcja zestawień jakie są wyświetlane dla użytkowników może być ustawiona w dowolny sposób za pomocą funkcji konfiguracji. Administrator decyzduje jakie transakcje będą dostępne w ramach opcji zestawień oraz w jakich sekcjach będą wyświetlane. Ustawienie kolejności pozwala decydować także czy dana transakcja będzie udostępniana w menu po lewej czy po prawej stronie.
|
|
KONFIGURACJA PROGRAMU MAGAZYNOWEGO - Rozwiązania SoftwareStudio pozwalają na łatwą konfiguracje menu widocznego na pulpicie, jak również na konfigurację szybkiego dostępu do rejestrów wybieranych z menu START oraz menu nawigacyjnego znajdującego się po prawej stronie ekranu.
Ustalona konfiguracja zapamietana jest w bazie danych i pozwala wyśweitlać MENU użytkownikowi w różny sposób. W tej chwili dostepne są następujące sposoby prezentacji:
- MENU klasyczne wyświetlane w gónym pasku;
- MENU typu Outlook wyświetlane po lewej stronie;
- MENU typu Desktop udostęnia puplit nawugacyjny z menu typu START oraz skrótami;
- MENU typu Transkacjie, pozwala na dostęp do wybranych transakcji z listy wyboru lub po wpisaniu kodu.