Internet Explorer 9
Program Windows Internet Explorer 9 oferuje wiele nowych funkcji przyspieszających obsługę przeglądania stron sieci web oraz aplikacji SoftwareStudio
|
Pasek powiadomień
|
|
Pasek powiadomienia to biało-złoty pasek u dołu strony sieci web, gdzie program Internet Explorer wyświetla informacje o statusie przeglądarki, strony sieci web lub pobierania. Zazwyczaj jest na nim dostępna jedna lub więcej akcji, jakie można wykonać, na przykład Otwórz lub Zapisz, a następnie przestaje być wyświetlany po opuszczeniu danej strony sieci web.
Na nowym pasku powiadomienia wyświetlanym u dołu programu Internet Explorer można odczytać ważne informacje o stanie wtedy, gdy jest to potrzebne, ale nie jest konieczne przechodzenie przez niego i klikanie serii wyświetlanych na nim wiadomości, aby kontynuować przeglądanie.
|
|
|
Przypinanie witryny Narzędziownia do paska zadań
|
|
Witrynę Studio Narzędziownia można otwierać, przypinając je do paska zadań na pulpicie systemu Windows 7. Przypinanie witryny jest proste: wystarczy przeciągnąć kartę na pasek zadań — ikona witryny sieci web pozostanie na nim, dopóki nie zostanie z niego usunięta. Gdy klikniesz ikonę później, witryna sieci web zostanie otwarta w programie Internet Explorer.
Po otwarciu przypiętej witryny u góry przeglądarki jest wyświetlana ikona tej witryny sieci web, aby można było w dowolnej chwili łatwo uzyskać dostęp do strony sieci web, która została oryginalnie przypięta. Kolor przycisków Wstecz i Dalej jest zmieniany tak, aby był taki sam, jak kolor ikony.
|
|
INTERNET EXPLORER 9 - Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy po otwarciu programu Internet Explorer 9, jest uproszczona budowa. Większość funkcji paska poleceń, jak Drukuj i Powiększenie, jest widocznych po kliknięciu przycisku Narzędzia , a ulubione i źródła danych są wyświetlane po kliknięciu przycisku Ulubione.
Karty są wyświetlane automatycznie na prawo od paska adresu, ale można je przenieść tak, aby znajdowały się poniżej paska adresu, podobnie jak w poprzednich wersjach programu Internet Explorer. Pasek ulubionych, pasek poleceń, pasek stanu i pasek menu można wyświetlić w każdej chwili, klikając prawym przyciskiem myszy przycisk Narzędzia , a następnie zaznaczając w menu odpowiedni pasek.
Kartę można otworzyć, klikając przycisk Nowa karta na prawo od karty, która została otwarta jako ostatnia. Korzystając z przeglądania na kartach, można otworzyć wiele stron sieci web w jednym oknie. Aby oglądać dwie strony równocześnie wyświetlone na kartach, kliknij kartę, a następnie przeciągnij ją poza okno programu Internet Explorer. Strona sieci web z tej karty zostanie wtedy otwarta w nowym oknie.
http://narzedziownia.softwarestudio.com.pl/program/internet-explorer-9/
|